NASZĄ MISJĄ JEST POŁĄCZENIE SPORTOWYCH PASJI Z EDUKACJĄ NA WYSOKIM POZIOMIE.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego NOBILITO jest szkołą niepubliczną, której założycielem było Stowarzyszenie SKRA Częstochowa. Obecnie podmiotem prowadzącym SMS jest Fundacja SKRA Częstochowa.
Szkoła spełnia wszelkie wymogi zgodnie z kryteriami kształcenia stawianymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i posiada uprawnienia szkoły publicznej.

Siedzibą NOBILITO jest budynek, znajdujący się przy ulicy Brzeźnickiej 60A w Częstochowie. Uczęszczający tu uczniowie mają do dyspozycji dziewięć pracowni wyposażonych w sprzęt multimedialny, w tym pracownię komputerową, świetlicę, a także zaplecze treningowe: sala gimnastyczna, sala do treningu motorycznego oraz sala do treningu judo.

W ramach współpracy z Klubem Sportowym SKRA Częstochowa, UKS Orka Częstochowa oraz Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej „Częstochowska Siatkówka” (KS AZS 2020) uczniowie SMS NOBILITO w czasie treningów korzystają z profesjonalnej bazy treningowej tj.: Miejski Stadion Piłkarski „SKRA” (ul. Loretańska 20), Hala Sportowa Częstochowa (ul. Żużlowa 4), Kryta Pływalnia „Sienkiewicz” (al. NMP 56).

Szkoła Mistrzostwa Sportowego NOBILITO oferuje klasy sportowe o profilu piłka nożna (dziewczęta i chłopcy), pływanie (dziewczęta i chłopcy) oraz piłka siatkowa (chłopcy).

Od roku szkolnego 2019/2020 powiększamy naszą ofertę edukacyjno-sportową i otwieramy Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego dla rocznika 2003 – trzyletnie oraz dla rocznika 2004 – czteroletnie.

Dlaczego warto wybrać naszą Szkołę? Poniżej przedstawiamy aspekty, które nas wyróżniają i przyczynią do osiągnięcia sukcesu zarówno w sporcie, jak i edukacji.

– Lokalizacja w centrum miasta

– Bezpłatny transport

– Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz trenerska

– Indywidualne podejście do każdego ucznia

– Klasy o małej liczebności

– Profesjonalna baza treningowa

– Współpraca z Klubem Sportowym SKRA Częstochowa, UKS Orka Częstochowa oraz Stowarzyszeniem Kultury Fizycznej „Częstochowska Siatkówka” (KS AZS 2020)

– Udział w zawodach i turniejach

– Zajęcia z trenerem mentalnym

– Zaplecze medyczne (fizjoterapeuta, dietetyk)

– Dofinansowanie do obozów oraz sprzętu sportowego

– Szkolne obiady zbilansowane przez dietetyka sportowego.