Niezwykła wycieczka edukacyjna!

W październiku klasa 1A wybrała się na wycieczkę edukacyjną z zakresu biologii, odwiedzając wystawę BODY WORLDS w GALERII SZYB WILSONA.

BODY WORLDS – najliczniej odwiedzana wystawa świata po 6 latach powróciła do Katowic. Nową odsłonę tej niezwykłej wystawy autorstwa dr. Gunthera von Hagensa można oglądać tylko przez 3 miesiące, od 2 września do 3 grudnia 2023 r., w Galerii SZYB WILSON (ul. Oswobodzenia 1). Jest to pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 50 milionów odwiedzających na całym świecie. Ta liczba sprawia, że BODY WORLDS wyróżnia się w historii anatomii stając się najliczniej odwiedzaną wystawą wszech czasów! Zachwyca widzów już od ćwierć wieku wzbudzając ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia.

Przed sześcioma laty w Katowicach prezentowana była wystawa BODY WORLDS z cyklu VITAL, która inspirowała do życia z zachowaniem witalności oraz pełni sił. Umożliwiła odwiedzającym odkrycie ludzkiej anatomii, fizjologii jak i zdrowia. W tym roku widzowie oglądają wystawę BODY WORLDS z cyklu THE CYCLE OF LIFE – mając możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, pozwala odkryć tajemnice i skomplikowane zagadki ludzkiego organizmu. Wszystkie eksponaty, które znajdują się na wystawie, a jest ich ponad 160 są prawdziwe. Ciała pochodzą od dawców, którzy za życia zgodzili się je przekazać na rzecz Instytutu Plastynacji w Heidelbergu. W instytucie tym prowadzony jest specjalny program dawców ciał na potrzeby plastynacji.

Wystawa BODY WORLDS głęboko zmienia nasze spojrzenie na nas samych. Ekspozycja przywodzi na myśl te skojarzenia i przedstawia wyjątkowość ludzkiego życia. Wiedza zdobyta na wystawie wyostrza poczucie własnej bezbronności oraz wartości własnego zdrowia jednocześnie ucząc jak lepiej dbać o siebie. Wystawa kładzie ogromny nacisk na edukację, przez co zachęca uczniów szkół podstawowych, szkół średnich i uczelni wyższych do przeniesienia wiedzy podręcznikowej w praktyczną naukę anatomii i czerpanie wiedzy „z pierwszej ręki”. Wartość edukacyjna projektu została bardzo wysoko oceniona przez wiele instytucji naukowych z całego świata zdobywając ogromną popularność na każdym kontynencie. Metoda plastynacji oraz stworzenie wystawy BODY WORLDS sprawiły, że wiedza dotycząca anatomii, kiedyś przeznaczona wyłącznie dla lekarzy i personelu medycznego, teraz stała się dostępna dla każdego z nas. Również dla uczniów naszej szkoły, którzy z fascynacją przyglądali się eksponatom.

Close Menu