Ależ to były emocje…

W czwartek 30 września nasza Szkoła wzięła udział w Sztafetowym Biegu Przełajowym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej – zawodach organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy. Uczniowie Nobilito wystartowali w trzech kategoriach i we wszystkich zdobyli miejsca na podium, w tym jedno pierwsze. Zawody odbyły się w Parku Lisiniec. Dziewczynki rywalizowały na umownym dystansie 800 metrów, natomiast chłopcy na umownym dystansie 1000 metrów.

Pierwsi barwy Szkoły reprezentowali chłopcy w Igrzyskach Młodzieży (dla roczników 2007 i 2008). Nasz zespół w składzie Breguła, Czerkieski, Gembała, Szałaj, Turek, Tyczyński po bardzo wyrównanej walce o pierwsze miejsce z SP 7 ostatecznie zajął II miejsce.

Następnie do rywalizacji przystąpiły dziewczynki w ramach Igrzysk Dzieci (roczniki 2009 i młodsze). Sztafeta w składzie L. Bachniak, Z. Bachniak, Borecka, Cholerzyńska, Jakubowska, Mermer zdobyły III miejsce, do samego końca rywalizując o drugą lokatę z SP 13. Jako ostatni reprezentanci Nobilito pobiegli chłopcy z rocznika 2009. Zespół, który reprezentowali Dziewiątkowski, Musiał, Nowak, Tatarczyk, Urbański, Węgier od samego początku wyszedł na prowadzenie i z czasem powiększał przewagę nad pozostałymi sztafetami i ostatecznie z olbrzymią przewagą zajął I miejsce w zawodach.

Wszystkie nasze 3 zespoły dzięki miejscom na podium wywalczyły awans do zawodów rejonowych, które odbędą się już w przyszłym tygodniu w Konopiskach.

Close Menu