Piłkarska Gwiazda, na treningu naszych uczniów.

Aleksandra Sikora Reprezentantka Polski, zawodniczka Juventus Turyn na boisku z uczniami SMS „Nobilito”.

Reprezentantka Polski, 4-krotna mistrzyni Polski, mistrzyni Włoch występująca na co dzień w turyńskim Juventusie oraz Ambasadorka Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” zaproszona przez jednego z naszych uczniów, Bartka Sołtysika z V a, odwiedziła naszych młodych piłkarzy SMS „Nobilito” i KS SKRA Częstochowa na boisku Skry, przy ul. Loretańskiej 20 w Częstochowie.

Nasza wybitna kadrowiczka zapoznała się z obiektem klubowym Skry oraz obejrzała trening naszych uczniów. Były także rozmowy, mnóstwo pytań, wspomnień, a także wspólne pamiątkowe zdjęcia. Pani Ola przekazała kilka uwag, które powinny szczególnie spodobać się naszym młodym piłkarzom.

Piłkarka jest trzecim reprezentantem Polski, który reprezentuje biało-czarne barwy Juventusu. Wcześniej zrobili to Zbigniew Boniek i Wojciech Szczęsny.

Piłkarską karierę rozpoczynała w małej miejscowości niedaleko Goleniowa. „Zaczęłam trenować w klubie Promień Mosty, kiedy chodziłam do szóstej klasy podstawówki i grałam tam aż do końca gimnazjum. Nie mogłam trenować codziennie, bo każdy wyjazd do Mostów z mojej wioski pochłaniał dużo czasu. Dwa, trzy razy w tygodniu od razu po szkole jeździłam na treningi. Grało tam wtedy kilka starszych, bardziej doświadczonych zawodniczek, ale i tak miałyśmy młodą drużynę. Traktowałam to wtedy jako zabawę, super przygodę, było tak beztrosko. W Promieniu grałam w drugiej lidze kobiet, a jak przeszłam po gimnazjum do Konina, to zaczęła się już poważna piłka. Najpierw pierwsza liga i chwilę później Ekstraliga. Z perspektywy czasu bardzo dobrze wspominam pobyt w klubie z Mostów”…

Aleksandra Sikora po meczu reprezentacji Polski z Azerbejdżanem nie zdążyła już wrócić do Włoch, bo zatrzymała ją epidemia koronawirusa. Obecnie przebywa w naszym kraju i czeka na dalszy rozwój wypadków.

Bardzo dziękujemy p. Oli za przybycie i jednocześnie życzymy powodzenia w dalszej karierze sportowej – trzymamy mocno kciuki i  do zobaczenia na piłkarskim szlaku 💙❤️

Zródło;

https://sport.onet.pl/pilka-nozna/pilka-nozna-kobiet/aleksandra-sikora-pilkarka-juventusu-nie-mogla-wrocic-do-turynu/dh35yc3

https://www.laczynaspilka.pl/pilka-dla-wszystkich/aleksandra-sikora-potraktujmy-ten-czas-jako-fajna-lekcje

Close Menu