Młodziki Skry najlepsi w Podhale CUP !

W ostatni weekend zespół Skry z rocznika 2007 reprezentował nasz Klub i miasto w silnie obsadzonym turnieju PODHALE CUP organizowanym przez Akademię Piłkarskie Perełki. Młodziki Skry prowadzeni przez trenera Czoka w stawce XXXX zespołów okazali się najlepsi ! Skra stoczyła w całym turnieju osiem pojedynków z których wszystkie zakończyła zwycięstwami !

Najlepszym bramkarzem zawodów wybrany został nasz golkiper Oskar Foltyński a koronę króla strzelców zgarnął napastnik naszego zespołu Adam Matyja !

W drodze do Nowego Targu, w piątkowe popołudnie zawodnicy Skry rozegrali dwie gry kontrolne. W Czarnym Dunajcu pokonali 5 – 0 AP Czarny Dunajec, oraz 2 – 0 Pogoń Zduńską Wolę. Po tych grach kontrolnych dotarli do Poronina, gdzie regenerowali siły i odpoczywali przed trudami dwudniowej rywalizacji w Nowym Targu.

W sobotę, pierwszego dnia zawodów „Skrzaki” kolejno pokonali SMS Łódź, Prądniczankę Kraków, Bazalt Piotrowice oraz Zagłębie Sosnowiec. Z kompletem zwycięstw ekipa trenera Czoka wygrała grupę eliminacyjną i zakwalifikowała się do grupy Złotej niedzielnych finałów. Do finałów awansowali również zawodnicy SMS Łódź.

Grupa „A” – wyniki

SKRA – AKS SMS ŁÓDŹ   4-1  
(gole: MATYJA, BŁACHOWICZ, RZOŃCA, KOZŁOWSKI)

SKRA – PRĄDNICZANKA KRAKÓW 2-0   
(gole: BŁACHOWICZ, WOLSKI)

SKRA –BAZALT PIOTROWICE  2-0
(gole: DAWIDOWSKI, D.LEŚNIAK)

SKRA –ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC   3-0
(gole: MATYJA x 2, FIGZAŁ)

Grupa „A” – tabela faza eliminacyjna

1. SKRA CZĘSTOCHOWA
2. AKS SMS ŁÓDŹ
3. ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
4. PRADNICZANKA KRAKÓW
5. BAZALT PIOTROWICE

W niedzielnych grach nasza drużyna również nie znalazła pogromcy.  Rozegrała cztery spotkania (wynik z SMS Łódź został zaliczony z pierwszego dnia turnieju) i cztery zakończyła zwycięstwem. Co ważniejsze – w żadnym z nich nie straciła gola (!).

Nie lada wyczynem, oprócz naszego bramkarza, Oskara Foltyńskiego  popisał się również nasz napastnik, Adam Matyja, który w każdym z czterech spotkań wpisywał się na listę strzelców.

W całych zawodach nasza drużyna rozegrała 8 spotkań (każde po 30 minut). Dodając do tego piątkowe sparingi, można rzec, iż  podopieczni trenera Czoka wykonali przysłowiowy „kawał” dobrej roboty, zwieńczonej końcowym zwycięstwem nie łatwym turnieju !

Wyniki niedzielnych gier:

SKRA – REKORD BIELSKO-BIAŁA     1-0
(gol: MATYJA)

 SKRA – PODHALE NOWY TARG       4-0
(gole : MATYJA x 2, ŻAKOWSKI, WOLSKI)

SKRA- MKS POGOŃ ZDUŃSKA WOLA   2-0
(gole: MATYJA, MAŁYSZ)

SKRA – UNIA STRZYBNICA  2-0
(gole: MATYJA, ŻAKOWSKI)

Końcowa klasyfikacja zawodów:

1.  SKRA CZĘSTOCHOWA
2. REKORD BIELSKO-BIAŁA
3. MKS POGOŃ ZDUŃSKA WOLA
4. AKS SMS ŁÓDŹ
5. UNIA STRZYBNICA
6. PODHALE NOWY TARG

Barwy Skry Częstochowa reprezentowali:

FOLTYŃSKI, WARZYSZYŃSKI – RZOŃCA, LEŚNIAK.D, LEŚNIAK.S, SKWARCZYŃSKI, FIGZAŁ, ŻAKOWSKI, MEROŃ, BŁACHOWICZ, KOZŁOWSKI, MATYJA, WOLSKI, WIECKOWSKI, TRYBULAK, ŁYSAKOWSKI, KAROŃ, MAŁYSZ, DAWIDOWSKI

źródło; ks-skra.pl

Close Menu