Sparing na piątkę z plusem. Wygrana Młodzików U-13 z Rozwojem Katowice.

Mecz, który odbył się w sobotnie popołudnie był kolejnym z cyklu przygotowań Młodzików do rywalizacji w I oraz II Wojewódzkiej lidze D1.
Zespół Gości od pierwszej minuty zaatakował wysokim pressingiem, próbując odebrać piłkę Skrze pod jej polem karnym. Nasza defensywa poradziła sobie z tym naporem, aktywnie rozgrywając piłkę zarówno w niższych jak i wyższych sektorach boiska. W pierwszych 30 minutach zabrakło jednak bramek- co było zasługą świetnie broniących bramkarzy obu zespołów.
Podobny przebieg do pierwszej miała druga odsłona spotkania. Zmiana zawodników w pierwszych minutach wprowadziła chaos, po czasie gra się uspokoiła. Niewielką przewagę uzyskał Rozwój, który po błędach w defensywie wyszedł na prowadzenie.
Ostatnie 30 minut to już koncertowa gra Skry, która bezlitośnie wykorzystała zmęczenie przyjezdnych. Wykorzystując wolne sektory boiska po odbiorze piłki zawodnicy z Częstochowy dynamicznie przenosili piłkę w pole karne rywala. Na listę strzelców wpisali się: Matyja, Żakowski, Dawidowski oraz dwukrotnie Małysz.
Trener Skry Częstochowa Mariusz Czok tak podsumował to spotkanie:
– Dzisiaj na boisku widziałem dojrzały zespół, który cierpliwie realizował zadania czekając na swoje okazje. Samo spotkanie obfitowało w wiele sytuacji bramkowych- jednak świetna postawa bramkarzy zarówno naszych jak i bramkarza Rozwoju sprawiła, że na bramki musieliśmy trochę poczekać. Pomimo zmęczenia po czwartkowym sparingu z Cracovią, zespół zagrał odpowiedzialnie, rozkładając siły na całe spotkanie.
Skra Częstochowa 5:1 Rozwój Katowice.
Bramki:
46’ Rozwój Katowice
71’ Adam Matyja
74’ Daniel Żakowski
86’ Oliwier Małysz
88’ Oliwier Małysz
89’ Borys Dawidowski
Kadra:
Oskar Foltyński, Mikołaj Warzyszyński- Dominik Leśniak, Stanisław Leśniak, Piotr Rzońca, Mateusz Skwarczyński, Daniel Żakowski, Mateusz Więckowski, Oliwier Małysz, Mateusz Figzał, Jakub Meroń, Wiktor Kukuł, Oliwier Wolski, Mateusz Trybulak, Mateusz Kozłowski, Borys Dawidowski, Adam Matyja, Dominik Łysakowski
Trener: Mariusz Czok

 

Close Menu