„Twój Sukces Osobisty” to; marzenia, świadomość, pasja, talent, determinacja w działaniu i wiara.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego „Nobilito” wspólnie ze Skrą Częstochowa przygotowała w środę (18.12) prezent dla swoich uczniów jakim było autorskie spotkanie z trenerem Jackiem Magierą. Wywodzący się z Częstochowy szkoleniowiec reprezentacji U-20, który jako ostatni poprowadził polski zespół w Lidze Mistrzów dzielił się z najmłodszymi swą wiedzą i starał się wskazać im właściwą drogę w sporcie. – Nie ma jednej drogi do sukcesu. Dziś pracujecie na to, kim będziecie za 10 lat. Dziś wielu będzie was pytać po co to robicie. Jak wam się uda, zapytają: jak to zrobiłeś? – mówił trener w czasie spotkania.
Na początku Jacek Magiera pokazał podopiecznym „Nobilito” film, na którym kilkadziesiąt tysięcy kibiców głośno dopingowało swą drużynę. – Aby zagrać na takim stadionie, dla takiej publiczności, trzeba bardzo ciężko pracować, zadbać o każdy detal. Nie można w niektóre dni odpuszczać sobie obowiązków – uświadamiał zebranych.
Drogę do sukcesu trener Magiera rysował uczniom jako światła na skrzyżowaniu. – Będą pojawiały się zielone kiedy będziecie przeć do przodu, będą pomarańczowe, które będą was wyhamowywać i czerwone, kiedy trzeba się zatrzymać i pomyśleć co dalej. Ja w wieku 16 lat pojechałem na mistrzostwa Europy do Turcji, gdzie zdobyliśmy złoty medal. W finale wygraliśmy 1-0 z Włochami, gdzie bramkarzem był wtedy Gianluigi Buffon. W wieku 18 lat grałem w ekstraklasie w barwach Rakowa, strzelam pierwszą bramkę. Wtedy mogło się wydawać, że przyszło to łatwo, że będę to zdobywał co roku. To było zielone światło. Taki medal doceniłem dopiero po 10 latach. Młody człowiek myśli, że wszystko przychodzi łatwo. Potem przydarzyła się kontuzja, zapala się czerwona lampka i pytanie co wtedy zrobisz? To jest najważniejszy czas dla sportowca, podczas trudności. Jeśli wtedy będziesz wiedział czego chcesz, sukces będzie dalej możliwy. To jest czas na rozwój w innych obszarach jak nauka, języki obce czy odpowiednia dieta – przekonywał trener kadry U-20.
Na sukces osobisty każdego zawodnika zdaniem trenera Magiery składa się 6 czynników: Sukces można odnieść pochodząc z obojętnie jakiej miejscowości. Nie ma znaczenia w jakim miejscu żyjesz, tylko jak pracujesz i jak mocno jesteś gotów do tego dążyć. Nigdy nie masz wpływu na to czy dostaniesz szansę, ale zawsze masz wpływ na to czy tę szansę wykorzystasz jeśli już się pojawi. Moim marzeniem była Liga Mistrzów. Jako piłkarz grałem o nią w 2002 roku z Legią Warszawa. W ostatniej rundzie eliminacyjnej odpadliśmy z Barceloną. Czekałem na nią długie lata aż jako trener Legii dane mi było poprowadzić drużynę przeciwko Realowi Madryt czy Borussii Dortmund w tych elitarnych rozgrywkach. W waszym życiu znajdą się tacy, którzy powiedzą, że miałeś farta, że ci się udało. Tylko najbardziej zdeterminowani osiągają sukces. Częściej ci, którzy wkładają 70 procent ciężkiej pracy do 30 procent talentu osiągają sukces, niż ci z 70 procentami talentu, którzy dołożyli tylko 30 procent pracy. Dziś pracujecie na to, kim będziecie za 10 lat. Dziś wielu będzie was pytać po co to robicie. Jak wam się uda, zapytają: jak to zrobiłeś? Ważne jest to co będziecie robić dziś, jutro i pojutrze. Życzę każdemu z was abyście zagrali kiedyś na Stadionie Narodowym. Być może uda się to jednemu, może dwóm a może trzem z was, bo spektakularny sukces osiągają najbardziej zdeterminowane jednostki – zakończył swój niezwykle ciekawy i przepełniony pasją wykład trener Jacek Magiera.
Po spotkaniu przyszedł czas na zadawanie pytań przez uczniów. Pytali m.in. o mecz z Realem, na jakiej pozycji grał na boisku, jak sobie radzić z presją w czasie meczu czy przeciwko jakiemu najlepszemu zawodnikowi wystąpił w swojej karierze. Każdy miał możliwość zrobienia sobie zdjęcia z trenerem oraz otrzymania pocztówki z autografem. Zainteresowanie najmłodszych adeptów piłki osobą trenera Jacka Magiery ku radości organizatorów było bardzo duże i może napawać optymizmem. W końcu niecodziennie najmłodsi mają okazję posłuchać takiego sportowego autorytetu.
źródło; ks.skra.pl

Close Menu