Spotkanie z Jackiem Magierą! Trenerem polskiej kadry U-20
WARSZAWA 13.12.2015 SWIADOMA PODROZ PRZEZ KARIERE - KONFERENCJA PRASOWA DLA PILKARZY, TRENEROW I SPORTOWCOW --- AWARE JOURNEY THROUGH CAREER - PRESS CONFERENCE FOR FOOTBALLERS, TRAINERS AND ATHLETES IN WARSAW JACEK MAGIERA FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl

SMS Nobilito zaprasza 18 grudnia o godz.11:30 do siedziby szkoły, przy ul.Okólnej 31/39 w Częstochowie na autorskie spotkanie z trenerem polskiej kadry U-20 Jackiem Magierą!

Jacek Magiera pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Częstochowie, wychowanek Raków Częstochowa, w barwach którego zadebiutował w Ekstraklasie. Po latach spędzonych pod Jasną Górą przeniósł się do Legii Warszawa, z którą odnosił największe sukcesy. Z zespołem „Wojskowych” wywalczył m.in. mistrzostwa Polski, Puchar Polski czy Superpuchar.

Po zakończeniu kariery zawodniczej Jacek Magiera został włączony do sztabu szkoleniowego Legii, pełnił również funkcję trenera rezerw warszawskiego zespołu. W 2016 roku podpisał kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec, które prowadził na zapleczu ekstraklasy. Po kilku miesiącach Magiera objął stery pierwszego zespołu Legii, z którą zdobył mistrzostwo Polski. „Wojskowi” pod jego wodzą występowali w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Od 2 stycznia 2018 roku rozpoczął pracę w PZPN na stanowisku Zastępcy Dyrektora Sportowego ds. Rozwoju Piłki Młodzieżowej. – „Jacek Magiera to mądry człowiek i trener, który bardzo dobrze zna się na piłce nożnej. Będzie kolejnym mocnym filarem w koncepcji rozwoju szkolenia PZPN oraz edukacji trenerów” – mówił wówczas prezes PZPN Zbigniew Boniek. Magierze powierzono uczestnictwo w rozwoju trzech obszarów działalności związkowej: nadzór nad reprezentacjami młodzieżowymi, udział w kształceniu trenerów oraz w procesie szkolenia.

19 marca 2018 roku, Jacek Magiera zostaje nowym trenerem reprezentacji Polski do lat 20.

źródło: PZPN

WARSZAWA 13.12.2015 SWIADOMA PODROZ PRZEZ KARIERE – KONFERENCJA PRASOWA DLA PILKARZY, TRENEROW I SPORTOWCOW — AWARE JOURNEY THROUGH CAREER – PRESS CONFERENCE FOR FOOTBALLERS, TRAINERS AND ATHLETES IN WARSAW JACEK MAGIERA FOT. PIOTR KUCZA/ 400mm.pl
Close Menu