Skra Częstochowa na Żywiec Talent Cup

Podczas III edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłkarskiego „Żywiec Talent Cup” zawodnicy Skry Częstochowa (rocznik 2007) zajęli V miejsce. Zapraszamy do krótkiej relacji z rozgrywek.

Coroczny turniej organizowany przez Żywiecką Akademię Piłki Nożnej na malowniczo położonych boiskach, nieopodal Jeziora Żywieckiego odbył się w dniach 17-18 Sierpnia 2019 roku. Podczas trzeciej edycji  Żywiec Talent Cup nie mogło zabraknąć podopiecznych Mariusza Czoka. Zawodnicy Skry Częstochowa bronili wicemistrzostwa zdobytego sprzed roku.

 

W pierwszym dniu rozgrywek drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Do grupy razem ze Skrą zostały rozlosowane: APN Żywiec, Rekord Bielsko Biała, Lukam Skoczów, Młoda Orawa, Akademia Jaworzno. Pierwsze trzy miejsca dawały awans do Ligi Mistrzów, zespoły z miejsc 4-6 w Niedzielę rywalizowały w Lidze Europejskiej. Zawodnicy z Częstochowy wygrali wszystkie spotkania grupowe:

Wyniki fazy grupowej:

Skra Częstochowa 5:0 APN Żywiec

Skra Częstochowa 2:0 Rekord Bielsko Biała

Skra Częstochowa 1:0 Lukam Skoczów

Skra Częstochowa 2:0 Młoda Orawa

Skra Częstochowa 1:0 Akademia Jaworzno

 

Pierwsze miejsce w grupie dawało awans do Ligi Mistrzów a wyniki pozwalały z optymizmem czekać na spotkania niedzielne. W grupie mistrzowskiej wraz ze Skrą zagrają zespoły: Rekord Bielsko Biała, Akademia Jaworzno, MKS Żory, Progress Andrychów, Namestowo,

Kolejny dzień rozpoczynamy od spotkania rewanżowego z Rekordem. Podbeskidzie zawiesiło wysoko poprzeczkę, lecz podobnie jak w pierwszym spotkaniu to Skra posiadała przewagę i dyktowała warunki na boisku. Niestety zabrakło tego, co najważniejsze czyli bramek. Podobny przebieg miało kolejne spotkanie z Akademią Jaworzno. Z kilkunastu sytuacji bramkowych wykorzystaliśmy jedną. Przeciwnicy wykorzystali indywidualne błędy w defensywie Skry, zdobywając trzy bramki. Tym samym dopisując w tabeli trzy punkty. Częstochowianie musieli przełknąć gorycz porażki. Była to pierwsza i jak się okazało ostatnia porażka Skry w Żywcu. Jednak trzy remisy zanotowane w ostatnich spotkaniach  pozwoliły z dorobkiem 4 punktów zająć ostatecznie piąte miejsce. W drużynie widać było sportową złość, bowiem zespół dominował swoich rywali, stwarzał sytuacje bramkowe, ale niestety piłka nie chciała znaleźć drogi do bramki przeciwnika.

Wyniki Ligi Mistrzów:

Skra Częstochowa 0:0 Rekord Bielsko Biała

Skra Częstochowa 1:3 Akademia Jaworzno

Skra Częstochowa 0:0 MKS Żory

Skra Częstochowa 0:0 Progress Andrychów

Skra Częstochowa 0:0 Namestowo

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano zawodnika Skry – Oskara Foltyńskiego. Warto wspomnieć również o idei dla jakiej rywalizowali na Turnieju „Skrzacy”. W tygodniu poprzedzającym wyjazd do Żywca podczas sparingu groźnej kontuzji uległ jeden z zawodników Skry – Maciej Szarawara. To właśnie z życzeniami szybkiego powrotu do zdrowia dla Maćka o jak najlepszy wynik grali jego koledzy w „Żywiec Cup” .

Skra Częstochowa na turnieju wystąpiła w składzie:

Oskar Foltyński- Dominik Leśniak, Adam Matyja, Mateusz Kozłowski, Mateusz Figzał, Kacper Błachowicz, Oliwier Wolski, Piotr Rzońca, Borys Dawidowski, Jakub Meroń, Stanisław Leśniak, Oliwier  Małysz

Trener: Mariusz Czok

Close Menu