Rocznik 2006: Cenny punkt zdobyty w Katowicach

I Śląska Liga Młodzik D1: Rozwój Katowice 2:2 Skra Częstochowa

Po słabszej pierwszej połowie Zawodnicy Skry w drugiej części spotkania podnieśli się z kolan doprowadzając do remisu. Ten punkt może być bardzo istotny w kontekście walki o utrzymanie.

Po remisowym wyniku, który padł w spotkaniu na „Lorecie” wiadomo było, że wyjazd do Katowic nie będzie należał do tych łatwych. Na boisku zabrakło Kacpra Tomzika oraz Karola Hajdy ( Zawodnicy powołani na konsultacje Kadry Wojewódzkiej).

Po pierwszym gwizdku sędziego do ataku ruszyli gospodarze. W grze Rozwoju było więcej zdecydowania, Piłkarze z Katowic górowali w pojedynkach jeden na jeden. W tej części spotkania nie byliśmy w stanie pozytywnie odpowiedzieć na dobrą grę Gospodarzy czego efektem są dwie stracone bramki.

Przerwa była czasem, kiedy Trener Robert Siuda musiał zmotywować Zespół. Ta sztuka się udało i w drugiej połowie obserwowaliśmy zupełnie inny mecz. Walka o każdy centymetr boiska, litry wylanego potu zaowocowały stworzonymi sytuacjami, z których wykorzystaliśmy dwie. Uważna i ofiarna gra w defensywie pozwoliła w drugiej części zachować czyste konto i rezultat końcowy 2-2.

Ten mecz pokazał jak wiele zależy od „głowy” i charakteru zostawianego na boisku.