Nobilito

Goście w Nobilito czyli dzień otwarty w naszej szkole

Goście w Nobilito czyli dzień otwarty w naszej szkole

1W Szkole Mistrzostwa Sportowego Nobilito lada moment rozpocznie naukę około 80 chłopców. W czwartek, w ramach dnia otwartego zwiedzali szkołę, spotkali się z nauczycielami.

Nobilito jest szkołą niepubliczną, czyli prywatną (założycielem jest Stowarzyszenie Skra), ale spełnia wszystkie wymagania stawiane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Zajęcia lekcyjne odbywać się będą w Akademii Polonijnej (ul. Pułaskiego 4/6), gdzie szkoła będzie mieć do dyspozycji dziesięć pracowni, w tym jedną komputerową, a także salę gimnastyczną, salę do treningu funkcjonalnego oraz do treningu judo.

W czwartek w ramach dnia otwartego, ciągu dwóch godzin naszą szkołę odwiedziło około 300 osób. Dzieci i ich rodzice, którzy dokonali już wyboru oraz rodziny szukające oferty dla siebie mieli okazję obejrzeć sale lekcyjne, zaplecze szkoły, porozmawiać z nauczycielami.

- Budynek jest ładny, jadalnie, sale podobnie, to jest ważne, ale najważniejsze żeby dzieci dobrze się czuły w tej szkole. Żeby miały dobry kontakt z nauczycielami – mówiła mama 11-letniego Kacpra, który we wrześniu rozpocznie naukę w 5 klasie. – Wierzymy, że tak będzie, a powinno w tym pomóc to, że klasy będą małe, maksymalnie 15-osobowe. Generalnie wszystko wyjdzie, jak to się mówi w praniu. Dużo jest jeszcze znaków zapytania dotyczących działania szkoły, jesteśmy bardzo ciekawi to wszystko będzie wyglądało.

We wrześniu w naszej szkole rozpocznie naukę 80 chłopców, którzy pozytywnie przeszli testy i zakwalifikowali się do klas o profilu piłka nożna. – Do stworzenia pozostałych profili o jakich myśleliśmy zabrakło po trosze czasu i zainteresowania ze strony środowisk siatkarskiego, szachowego czy badmintonowego – mówi koordynator całego projektu a zarazem wiceprezes Skry Częstochowa Tomasz Musiał. - Nasza szkoła rozpoczyna działalność w tym roku, projekt jest nowy i niewykluczone, że nie wszyscy uwierzyli w jego sukces. Być może prezesi poszczególnych klubów chcą zobaczyć jak będziemy się rozwijać. Rozumiem ich obawy, ale liczę, że z czasem zechcą dołączyć do Nobilito. Ja jestem przekonany, że szkoła z każdym dniem będzie lepsza. Że będzie bardzo ciekawą propozycję dla uzdolnionej młodzieży z Częstochowy i nie tylko.

Tomasz Musiał jest przekonany, że atutem Nobilito będzie bardzo dobra kadra nauczycielska. – Udało mi się zgromadzić ludzi, którzy pracują z pasją. Oczywiście, naszym recenzentem będzie dziecko i rodzic, ale ja wiem, że mamy naprawdę dobre grono pedagogiczne – podkreśla Musiał.

Galeria

© 2018